Jasmin Rose økologisk 30 g

99 kr

På lager

De klassiske smaksetterne jasmine og rose er her satt sammen med peppermynte for å gi et friskt og behagende brygg. Denne teen har derfor en veldig floral aroma og smak med en frisk avslutning. Som base er det brukt en hvit te av typen White Peony og en grønn te smaksatt med jasmineblomster. Det er blandet både hvit te og grønn te for å gi en balansert te-base som trenger gjennom peppermynten.
Hovedkomponentene i denne blandingen er nøye utvalgt for å fremheve hverandres egenskaper. Rose og jasmine gir en intens blomsteraroma som er både beroligende og oppløftende. Disse florale tonene er omhyggelig balansert med en lett, forfriskende undertone av peppermynte, som gir en kjølig og ren avslutning på smaksopplevelsen.
Det er også lagt til lavendel som gir en subtil kompleksitet til blandingen. Det gir en sofistikert vri på den klassiske kinesiske kombinasjonen av rose og hvit te, og skaper en smaksprofil som er både nostalgisk og nyskapende.
Brygget selv er klart og lyst, med hint av rosa. Mynten, selv om den er distinkt, dominerer ikke smaken, men komplementerer i stedet de varmere florale notene. Varmen fra peppermynten introduseres forsiktig mot slutten av hver slurk, og gir en behagelig ettersmak uten å være overveldende. Resultatet er en velbalansert kopp te hvor floral sødme og forfriskende mynte skaper en harmonisk helhet.

Premiert te
Denne teen mottok gullstjerne på verdens største konkurranse for mat og drikke i England. Det betyr at det er flere enn oss som mener den er enestående og utmerket god!

Det er viktig at te lagres beskyttet mot luft og lys. Derfor selges denne teen pakket i tette aluminiumsposer med zip-lås.

Denne teen brygges i 3-4 minutter på 80 grader.

Bruk 2g pr dl vann. PS! Helbladet te kan brygges flere ganger på de samme bladene!

Produktnummer: 100710 Kategorier: ,